Třebovská stopa 2022

Třebovská stopa 2022 – 42. ročník

Areál Základní kynologické organizace Česká Třebová Podhorka patřil prvního října všem příznivcům sportovní kynologie. Jako každý rok měli možnost sejít se sportovci a fanoušci pachových prací a poslušnosti a v tradičním stopařském závodu poměřit své síly na přilehlých polích, nedalekých loukách a místní výcvikové ploše.

K závodu nastoupilo 35 psů se svými psovody, kteří na tento krajský závod přijeli nejen z Pardubického, ale i z Královéhradeckého, Olomouckého a Jihomoravského kraje a z Prahy. Sportovní výkony posuzovali tři rozhodčí – Věra Sedláková (kat. Speciální stopa, poslušnost ZVV2, IGP3), Radek Říha( vlastní a cizí stopy), Petr Vyčítal (poslušnosti). Nečekané události (zejména nemoci) letos výrazně míchaly soupiskou pomocníků, na cizích stopách přesto vypomáhali výborní kladeči Lenka Lodrová, Milada Muláčková, Vendula Leksová a Zdeněk Štěpánek a vedoucí stop Petr Musil. Počasí bylo tentokrát naprosto ideální, na stopách výborné terény a téměř bezvětří, na placu chladněji a oblačno, což přispělo ke krásným výkonům. Velmi kvalitní výkony svědčí o současném trendu, že i na krajských závodech úroveň výkonů každoročně stoupá a mnozí psovodi využívají této možnosti jako součásti přípravy na zkoušky nebo závody vyšších úrovní.

Velké poděkování patří všem účastníkům a samozřejmě také našim členům, kteří vypomáhali s přípravou závodu a areálu a přispěli k hladkému průběhu závodu i ke komfortu závodníků. Moc děkujeme také sponzorům, chápeme, že vaše podpora v dnešních dobách je čím dál cennější. Závod se konal pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Generálním sponzorem zůstává tradičně Nativia, dále přispěli: Contipro – Aktivní zvíře, Josef Faltus (Sigas-cz), Haiteco CZ, Josef Škrkoň (Techplast), Pila Hoštejn, CFS, Miloslav Radimecký (Čalounictví), Ing. Jiří Zapletal (CZ Logistics), Letrans, Koopman International, Avena, Dogtrace, obec Třebovice, Litex, Proplast, Orion.

 

Přehled letošních vítězů:

kat. ZZO – Renata Zárubová a border kolie Pasco (ZKO Javorka Č. Třebová)

kat. ZZO1 – Michal Glubiš a stafordšírský bullteriér  Asparagus Militaris (KK Brodek u Přerova)

kat. ZM – Karolína Vomočilová a německý ovčák Charlotta z Dobřečovské školy (ZKO Podhorka Č. Třebová)

kat. ZVV1/IGP1 – Martin Rašovský a německý ovčák Celebrita Bohemia Siels (ZKO Podhorka Č. Třebová)

kat. ZVV2/ZVV3/IGP3 – Michal Kurka a německý ovčák Gazelle z Jirkova dvora (ZKO Doudleby n. O.)

kat. Speciální stopa – Marie Stráníková a německý ovčák Dee Dee Max-Mastr (ZKO Javorka Č. Třebová)

 

Za výbor ZKO Česká Třebová Podhorka Mgr. Hana Petrová

Foto: Lenka Mládková

TS výsledky 2022 (1)